יוגה בחיפה
איינגאר יוגה
מדיטציה
רייקי
הומאופתיה קלאסית
מערכת שעות ותעריפים
גלריה
מאמרים
תנוחות יוגה
פסי פייג
הכשרת מורים ליוגה
קורס מורים ליוגה
קורס מורים מתמחים
צוות
בלוג
צור קשר

לתיאום שיעור התנסות

050-7259930
רח' לבונה 3, חיפה


קורס מורים – שנה א
– פסי –

ביה"ס להכשרת מורים ליוגה

בית הספר להכשרת מורים בכירים ליוגה הוליסטית הינו מוסד ותיק שהוקם ע"י פסי פייג במטרה להכשיר מורים ליוגה, ממשיכי דרך וחוקרי הגישה ההוליסטית.

הצלחתו של ביה"ס שהכשיר עד כה מאות מורים, נעוצה בדרך הייחודית המשלבת את לימודי היוגה הקלאסית עם שיטת איינגאר. עהקורס מכיל לימודים היקפיים ומקצועיים מתחומי הפילוסופיהשל היוגה, התזונה והנטורופtאתיה, אנטומיה, מדיטציה , אומנות ההוראה ועוד ועוד.... תהליך ההכשרה הוא מודולרי בפרקים של שנה לקראת קבלת התואר מורה מוסמך ליוגה. הקורס כולל יום לימודים אחד בשבוע בשעות הבוקר. הקורס הבא ייפתח באוקטובר 2019 ויתקיים בימי שני.

בית הספר מציע תכנית לימודים היקפית בניהולה ובהנחייתה של פסי פייג, מאסטר יוגה, מוסמכת להוראה בשיטת איינגאר. בית הספר מאופיין בכך שהוא מעמיד מורים מיומנים ובעלי רמה מקצועית גבוהה.

הקורס מיועד לתלמידים המעוניינים להעמיק בדרך היוגה ולהפכה לדרך חיים.

תכנית הלימודים מובנית ומיושמת בהצלחה לאורך כל השנים והיא באה לידי ביטוי בהצלחה המוכחת של בוגרי בית הספר המלמדים במרכזי יוגה פרטיים, ציבוריים ומשל עצמם. הלימודים כוללים את מגוון הנושאים העיקריים הנדרשים ממורה מיומן ליוגה. בנוסף ליום לימודים בשבוע, תלמידי בית הספר מגיעים לשיעורי היוגה הרבים המתנהלים במרכז כדי להתאמן וגם כדי לצפות בהתנהלות שיעורי היוגה הלכה למעשה. במשך שנות הלימודים בבית הספר,רוכשים התלמידים את היכולת לבנות מערכי שיעור ולהורות יוגה לקבוצות שונות באוכלוסיה, בכלל זה בוגרים, נערים, ילדים, נשים הרות, קשישים וקבוצות בעלות צרכים ייחודיים.

קבוצת הלימוד המתגבשת מהווה חיק ובית לחבריה – שם מתקיים דיון עמוק ואמיתי בסוגיות הקשורות לעולם היוגה בכלל ולהיבט האישי, סובייקטיבי של המשתתפים בפרט. הקבוצה מאופיינת על ידי אנשים הבאים ממקומות שונים בארץ ובעולם ומקשת רחבה של עיסוקים. המשותף לתלמידים הוא הרצון העז לחוות תהליך הכשרה אישי, קבוצתי, עמוק והיקפי שיאפשר לבוגר לצעוד בביטחון בתוך עולם היוגה הנושא כיום שמות רבים ושונים. גם לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר "מורה בכיר/ה ליוגה" עומדים התלמידים בקשר עם מרכז האם שלהם וממשיכים בהשתלמויות והעשרה ע"פ רצונם.

קיים ביקוש עצום למורים שסיימו את מסלול הלימודים בבית הספר להכשרת מורים ליוגה. מורים אלה נחשבים בכל מקום למורים מעולים שרמת ההוראה שלהם גבוהה ביותר. בית הספר אינו חוסך ידע מהתלמיד וחושף אותו במישרין לכל מושגי עולם היוגה, הזרמים השונים, המסורות השונות, ההיסטוריה והפילוסופיה הרב גונית של היוגה. הידע מועבר באהבה ובמקצועיות.

מדבריה של פסי פייג: "הנושאים הנלמדים בבית הספר ודרך ההוראה – מטרתם להביא לחוויית הלב, לשמחת הלב. הפרקטיקה מביאה שמחה ותחושת חופש. אתה מרגיש טוב עם עצמך, החושים שלך מחודדים, הגוף פתוח, הנשימה-מלוא הריאות וחיוך נסוך על פניך. אתה אוהב יותר את החיים !!! " ”באמצעות החקירה של האסנות בחוויה הגופנית, החושית, הרגשית, המנטאלית והרוחנית אנו נוגעים בחיים. החיים הופכים חגיגה גדולה. אנחנו לומדים לראות את היופי הכוח והעוצמה הטמונים בתוכנו. שערי הלב נפתחים, אנו לומדים להכיר את היסודות של אדמה, מים אש אויר ואתר בתוכנו, מחוצה לנו ובתנוחות היוגה השונות. אנו בודקים ובוחנים את עצמנו בתוך גבולות הישורת ,הדיוק ועקרונות התרגול היוגי. מטרתנו היא להעלות את הטוב ואת תחושת הערך העצמי בכל תלמיד".

פסי פייגמטרת הקורס:

 • הכשרת מורים מיומנים ליוגה בעלי יכולת אישית גבוהה
 • הקניית כלים לאימון ותרגול אישי
 • הקניית טכניקות הוראה
 • הקניית ידע מקיף בפילוסופיה והתיאוריה של היוגה
 • יצירת מרחב המאפשר פיתוח הפן האישי הנבדל של כל תלמיד
 • הנושאים הנלמדים:
 • אסנות - תנוחות היוגה: טכניקות, השפעה תרפויטית, מתודיקה ודידקטיקה. ישורת, דיוק, שהייה בתנוחות, עבודה עם עזרים לפי שיטת איינגאר.
 • פראניאמה- תרגילי נשימה
 • פילוסופיה של היוגה , קריאה בטקסטים, יישום התובנות, הרחבת גבולות התודעה.
 • מוסר ואתיקה ביוגה
 • יוגה תראפיה
 • אנטומיה ,פיזיולוגיה , פתולוגיה בדגש על מערכת השלד והשרירים, תנועה ויציבה.
 • אומנות ההוראה - פדגוגיה ומתודולוגיה , דידקטיקה ורצפי שיעורים
 • נטורופתיה, תזונה יוגית ואורח חיים יוגי בחיי היומיום.
 • מדיטציה – טכניקות שונות, בודהיזם, ויפאסנה, שאיויזם קשמירי, טאואיזם. חניכה אישית למנטרה.

נושאים משלימים

תלמידי בית הספר זוכים למעמד "מתרגל חופשי" במהלך לימודיהם במרכז, כך שמעבר לשעות הלימוד בבית הספר יכול התלמיד להשתתף ללא עלויות נוספות בכל אחד מעשרות השיעורים המועברים במרכז ובכך מתחדדת הבנתו והוא נחשף למעשה לרמה היישומית של החומר התאורטי הנרכש בבית הספר.

מבנה הקורס:

הקורס כולל  28 מפגשים חד-שבועיים.

אפשרות להגיע לכל אחד מעשרות השיעורים המתקיימים במרכז מידי יום.

 הנחייה אישית, הדרכה וסטאז'.

בסיום הקורס תינתן תעודת הסמכה לבוגרים.

הקורס להכשרת מורים ליוגה במרכז ליוגה הוליסטית מוכר ומאושר ע"י ארגון מורי היוגה בישראל.

הקבלה לקורס מותנית בעמידה בתנאים המקובלים על ארגון מורי היוגה ובראיון אישי עם המועמדים.

כל הרשום לעיל ומדיניות שכר הלימוד מתפרסמים בתקנון בית הספר העומד לרשות הנרשמים והתלמידים.

הרשמה לקורס מורים ליוגה הוליסטית

 
Print
שינוי גודל גופנים
ניגודיות