יוגה בחיפה
איינגאר יוגה
מדיטציה
רייקי
הומאופתיה קלאסית
מערכת שעות ותעריפים
גלריה
מאמרים
תנוחות יוגה
פסי פייג
הכשרת מורים ליוגה
מאסטר קלאס
קורס מורים מתמחים
צוות
בלוג
צור קשר

לתיאום שיעור התנסות

050-7259930
רח' לבונה 3, חיפה


חותמת הברכה / אנג'לי מודרה

אנג'לי (anjali )= מחווה של הערכה, תפילה, הצדעה (anj = לכבד, לחגוג) מודרה (mudra )= חותם (המחווה מטביעה את האנרגיה בתוך הגוף ומחברת למקודש שבתוכנו)

המחווה הזו גם מוכרת כ "הארידאינג'אלי מודרה". הארד= לב. ברכה למרכז הלב, או אל האטמאנג'לי מודרה, (אטמן=עצמי), ברכה למרכז העצמי

salutation_seal

צעד אחר צעד:

   • שב בנוחיות בסידאסאנה או עמוד בטדאסאנה. שאף שאיפה עמוקה והבא את כפות ידיך אחת אל השניה. הנח בעדינות את האגודלים על הסטרנום (עצם החזה).
   • לחץ את הכפות בחוזקה ובלחץ שווה האחת אל השניה. ודא שאין יד אחת דומיננטית יותר (אם אתה ימני אז יד ימין ואם שמאלי אז יד שמאל), אם מצאת חוסר איזון בלחיצת כפות הידיים, שחרר מעט את היד הדומיננטית אך אל תגביר את הלחץ ביד השניה.
   • הרכן את הראש מעט, במשיכת קפל הצוואר אל מרכז הראש. הרם את הסטרנום (עצם החזה) אל תוך האגודלים והתארך מאחורי בתי השחי עד לאחורי המרפקים כדי להשוות את מיקומם.
   • תרגול האנג'לי מודרה הוא דרך מצויינת להשרות מצב מדיטטיבי של מודעות. התחל את התרגול שלך בישיבה במדיטציה באנג'לי מודרה למשך חמש דקות. תוכל גם להשתמש בתנוחת הידיים הזו בטדאסאנה לפני שתתחיל ברצף של ברכות לשמש תוך הרהור על ה"שמש" או "אור המודעות" שהיוגים אומרים ששוכן בלבך.

המאמר תורגם מהמגזין YogaJournal.com.

Print
שינוי גודל גופנים
ניגודיות