יוגה בחיפה
איינגאר יוגה
מדיטציה
רייקי
הומאופתיה קלאסית
מערכת שעות ותעריפים
גלריה
מאמרים
תנוחות יוגה
פסי פייג
הכשרת מורים ליוגה
מאסטר קלאס
קורס מורים מתמחים
צוות
בלוג
צור קשר

לתיאום שיעור התנסות

050-7259930
רח' לבונה 3, חיפה


פעילות סביב גבולות היכולת

מאת אליסון סטיין וולנר

אמביציה בריאה דורשת ממך לא לדחוף את עצמך חזק מידי אבל גם לא בקלות מידי. זה ניראה כמו קו נכון ולמעשה ביוגה מתייחסים אליו כאל "הקצה". זה המקום בו אתה עובד בשיא היכולת של הגוף שלך באותו יום ספציפי. אם תעבוד פחות מכך, תתרשל, יותר מכך ואתה מסתכן בפציעה.

רק אתה יודע מהו גבול היכולת שלך.

בשביל אנשים שנאבקים לאזן את האמביציה בחייהם, עבודה ביחס לגבולות היכולת ביוגה יכולה להיות מאוד אפקטיבית, אומרת פריסיליה אן פלין, בעליו של מרכז היוגה בוינדהם ניו- המפשייר. "זה חשוב לדעת מהו גבול היכולת שלך ולשחק איתו", היא אומרת. בימים מסוימים, אם אתה אדם מאוד אנרגטי יכול להיות שתירצה לעבוד מתחת לגבול היכולת שלך. אם אתה רואה שאתה צריך קצת יותר מעוף בהגדרת מטרות, יכול להיות שתירצה לעבוד מעבר לגבול היכולת שלך. "אתה יכול לעשות זאת בכל תנוחה", היא אומרת. "כדי לעבוד מעבר לגבול היכולת שלך, תתאמץ מעבר, הנמך מעט והישאר בתנוחה זמן ארוך יותר".

כדי לעבוד מתחת לגבול היכולת, "לך לקצה גבול היכולת, קח צעד אחורה וראה איך אתה מרגיש. "אם אתה רגיל לדחוף את עצמך בכל הכוח זה עשוי להרגיש עצל". אבל אחרי זמן מה, פלין אומרת, אתה תבחין שלא לעבוד בקצה גבול היכולת יכול להיות מאתגר גם כן, היות וזה שם את הכוח הנפשי והפיזי יחד, להחזיק תנוחה ברמה הזאתי. בתנוחת הלוחם למשל, אינך רוצה שהברך שלך תעבור את קו הקרסול, ברגל הקידמית הכפופה. אבל אם אתה מקל על עצמך, אתה עלול להחזיק את הברך קצת לפני קו הקרסול, אם תאתגר את עצמך, תישמור את הברך מעל הקרסול ותשקע בעמידה קצת יותר.

אתה יכול להביא את מה שאתה למוד בתרגול לשאר חייך, פלין אומרת. בדיוק כמו שאתה שוקל עד כמה אתה קרוב לקצה גבול היכולת שלך על המיזרון, אז אתה יכול לחשוב עד כמה אתה דוחף את עצמך נפשית וריגשית בעבודה.

לדוגמא, אם אתה מנסה להגיע למטרת מכירות חודשית, שאל את עצמך איפה אתה ביחס לגבול היכולת שלך. האם אתה ממש לא קרוב אליו, או הרבה מעבר אליו? התשובה יכולה להגיד לך אם אתה צריך להרים הילוך במאמצי המכירות שלך, לעבוד זמן מה עם נשימות עמוקות או יוגה משקמת- או לקחת הפסקה מהכל על מנת לאסוף את הכל מחדש.

בכל תנוחה- או בחיים- כשאתה עובד על גבול היכולת שלך, זה חשוב להישאר ברגע, פלין אומרת, "זה הכל מסתכם בלהיות נוכח ומתבונן".

אליסון סטיין וולנר היא כותבת עצמאית הממוקמת בניו יורק.

Print
שינוי גודל גופנים
ניגודיות