יוגה בחיפה
איינגאר יוגה
מדיטציה
רייקי
הומאופתיה קלאסית
מערכת שעות ותעריפים
גלריה
מאמרים
תנוחות יוגה
פסי פייג
הכשרת מורים ליוגה
מאסטר קלאס
קורס מורים מתמחים
צוות
בלוג
צור קשר

לתיאום שיעור התנסות

050-7259930
רח' לבונה 3, חיפה


קורס מורים ממשיכים
פסי

פסי פייג

בי"ס ללימודי המשך יוגה ומדיטציה

בית הספר יפתח את שעריו באוקטובר 2019. יום הלימודים: רביעי.  

תוכנית הלימודים

המשך חקר האסאנות: העמקת הראיה האינטגרטיבית – הוליסטית בחקר האסאנות והוראתן. בדיקת קשרי גומלין בין המורה למתרגל והשבחת פרקי ההוראה תוך התייחסות לצרכים נבדלים בקבוצה הלומדת. אימון בסביבה תומכת המאפשרת התפתחות אינדיבידואלית. הרחבת התפישה של תרגול יוגה "ללא מאמץ", כשהכוונה היא להתנסות וליישם את התובנות המושגות בגישה זו, בתרגול האישי ובהוראה. הכרת טקסטים חדשים מתחום השאיויזם הקשמירי, הבהגווד גיטה, הסוטרות של פטנג'לי ועוד. תהליך הלמידה הינו חווייתי וכולל גם התבוננות משווה.

מיומנויות הוראה: העצמת יכולת ההוראה תוך דיון בסוגיה כיצד ניתן להפוך שיעור למעניין ומסקרן. בניית מערכי שיעור סביב נושא המותאם לרמות שונות של מתרגלים. לימוד בניית רצפים מעוררים, מרגיעים, תראפויטים.

פראנאימה: תרגול פראנאימה תוך התייחסות למערך האנרגטי ומפת הצ'קרות.

מדיטציה:הרחבת ההתנסות בתרגול מדיטציה בדרך החווייתית-רוחנית תוך זיהוי מושג התודעה/העצמי/האני בתורות המזרח. דיון בתפישת החיים והמוות בפילוסופיה ובשירה. המדיטציה כמעשה שגרה יומיומי. הרחבת ההיכרות עם מורים רוחניים משפיעים. הכרת המנטרות ומשמעותן: צ'אנטינג – שירת מנטרות, לימוד הטקסט של ה"גורו-גיטה" (שירת הגורו) וסוגים שונים של מנטרות.

פואטיקה רוחנית: הכרת טקסטים של משוררים רוחניים ונזירי זן כמו: מירה באי, גיאנשוואר מהרג', כאביר, רומי ואחרים.

מטרת הקורס: התפתחות רוחנית המתרחשת בקבוצת לימוד הסובבת סביב מטרה זו ומעצימה את יכולתו של הפרט בדרך להגשמת דרכו. יצירת סביבה תומכת ומסגרת להעמקת האימון האישי, הרחבת יכולת ההוראה, קבלת משובים אישיים הקשורים לתרגול ולהוראה, דיון בשאלות מתחום הפילוסופיה של היוגה הנוגעות בבסיס הקיום שלנו. זוהי קבוצה ייחודית המבקשת להמשיך ולחקור את רזי עולם היוגה והתאמתה למציאות ולנסיבות האישיות של כל אחד מהמשתתפים בקבוצה. תבנית הקורס מושתתת על יסודות שנרכשו בקורס הכשרת מורים בכירים ליוגה ואשר באמצעותם ניתן יהיה להגדיל את גוף הידע הפיזי והרוחני כאחד.

למי מיועד הקורס?

קורס מורים מתמחים

הקורס מיועד לבוגרי בית הספר להכשרת מורים ליוגה במרכז ליוגה הוליסטית אשר סיימו מסלול ורוצים להמשיך וללמוד. תלמידים/מורים המבקשים לעצמם מקום של חקירת אמת ויצירה של סנגהה תומכת. אנו פותחים את שערי הקורס למורים שסיימו מסלול בשיטות אחרות.

משך הקורס: שנת לימודים, החל מאוקטובר ועד יוני

יום הלימודים: רביעי, בין השעות: 9:00 -12:00

מספר המפגשים: 25 מפגשים. מועדי המפגשים יישלחו לנרשמים. (בדרך כלל מתקיימים 28 מפגשים הלכה למעשה)

שכר לימוד: 6000 ₪ (כולל מע"מ), ניתן לחלק ל-12 תשלומים בסך 500 ₪ כ"א.

הרשמה לקורס מורים מתמחים

 
Print
שינוי גודל גופנים
ניגודיות